Lave menu


Pojisteni predmetu

Pojištění předmětů umožňuje za poplatek pojistit libovolné množství předmětů před ztrátou v případě smrti postavy. Pojistit je možné předměty jako zbraně, zbroje, knihy, oblečení a podobné. Nelze pojistit suroviny, obvazy a jiné věci, které se kupí na hromádku. Cena za pojištění jednoho předmětu je 50 stříbrných a je rovnou vyplacena z banky postavy při pojištění předmětu.

Pojištění předmětu se provádí tak, že hráč jednou klikne na svou postavu a v nabídce zvolí “Toggle item insurance” a zacílí předmět, který má ve svém batohu nebo na sobě a který chce pojistit. Poté mu bude odebrána částka za pojištění.

Předměty, které jsou pojištěné, je možné poznat podle popisku Insured.

Pro využití pojištění je potřeba použít příkaz .Insurance, který navrátí všechny pojištěné předměty z posledního těla postavy. Pokud toto tělo zmizí ze světa (např. při výpadku internetu apod.), jsou pojištěné věci z posledního těla automaticky přesunuty do batohu postavy. Využitím příkazu předměty ztratí vlastnost Insured a je nutné je znovu pojistit. To je možné nechat dělat automaticky výběrem volby “Auto renew inventory insurance” v nabídce po kliknutí na postavu, provedení opakovaného pojištění vyžaduje dostatečný obnos v bance.

Správa pojištěných předmětů

Příkazem .InsuranceList je možné vyvolat tabulku všech pojistitelných předmětů, které má postava u sebe. V tabulce naleznete i informaci o tom, zda je předmět pojištěný.

Ztráta těla

Pokud jsou pojištěné věci umístěné v jiném, než posledním těle nebo nebyly pojištěné, je možné je po zmizení tohoto těla přivolat skrze příkaz .InsuranceList za dodatečný poplatek 1 zlatý za každou magickou úroveň předmětu - tu je možné poznat dle barvy jména ve vlastnostech. Takto lze přivolat runické předměty, amulety a magické oblečení.

forum dp2 ozveny dp2 obchodna vyveska
soubory ke stazeni
privesky dp2