Lave menu


Bojoví tvorové

K noze, Azore!

Ochočili jste svého prvního tvora, gratulujeme! Bude Vás poslouchat (přiměřeně Vašim schopnostem) a bude vyžadovat Vaši péči. Jak toto vzájemné soužití sladit k co největší oboustranné spokojenosti, se dozvíte právě zde.

Co budu potřebovat?

Pokud chcete ochočovat něco víc, než psy, budete se muset zdokonalovat v dovednostech Animal Taming a Animal Lore. Důležité jsou obě, protože ochočit nestačí, musíte také tvora znát a vědět, jak se o něj starat a jak ho ovládat.

Péče

Co konkrétní tvor potřebuje ke své spokojenosti, se dozvíte použitím dovednosti Animal Lore na tohoto tvora. V tabulce, která se Vám zobrazí, najdete základní atributy a odolnosti cíleného tvora, zranění, úroveň, dovednosti a preferovanou stravu. Nespoléhejte v otázce krmení na Stájníka, ten se postará pouze o krotké jízdní tvory, jakými je kůň, lama a podobně. Plně nakrmený tvor vydrží bez krmení nejdéle 20 hodin, než se z důvodu hladu splaší. Pokud bude nespokojený i z jiného důvodu, může být tento čas kratší.

Hlad je ale pouze jednou z věcí, které mohou Vašeho tvora trápit. Pokud mu dáváte povely, které odmítá vykonat, jeho nespokojenost narůstá. A pokud je tvor nakrmený, ale frustrovaný z Vašich nekončících nesplněných požadavků, musíte sáhnout po pamlsku, který mu rozhodně zvedne náladu. Pamlsky zakoupíte u Stájníka.

Obojky a ohlávky

Obojek nebo ohlávka je velmi užitečná věc, pokud jste si svého tvora oblíbili a chcete, aby s Vámi vydržel co nejdéle. Jízdním tvorům se nasazují ohlávky, ostatním obojky. Obojí pomáhá vytvořit mezi majitelem a tvorem Pouto. To pak umožní tvorovi následovat Vás při přesunu přes cestovní kouzlo a také to jeho ducha udrží ve Vaší přítomnosti, pokud zemře v boji. Obojek nebo ohlávku seženete u Dráteníka (měděný a železný) nebo od hráče s dovedností Tinkering (lepší materiál podle výše dovednosti). Nasazuje je hráč s dovedností Animal Taming a Animal Lore (lepší materiál vyžaduje vyšší hodnotu dovedností). Materiál určuje, kolik smrtí zvládne váš tvor skousnout, než se definitivně naštve a opustí vás.

Pokud Váš tvor zemře tolikrát, s kolika smrtmi mu obojek či ohlávka umožnily se vyrovnat, ztratí jeden Hlavní život. Je možné mu pak nasadit nový obojek či ohlávku a obnovit tak pouto mezi vámi. Při nasazení dalšího obojku či ohlávky pak bude mít snížen počet smrtí, který obojek umožňuje překonat, o počet ztracených Hlavních životů. Tvorovi není možné nasadit takový typ obojku nebo ohlávky, se kterým by poté neměl alespoň jeden život.

Obojek/Ohlávka Počet životů Potřebná výše dovedností pro nasazení
Copper 2 5
Iron 3 15
Bronze 5 30
Gold 5 30
Steel 6 40
Silver 8 45
Shadow 8 45
Garinit 8 55
Verite 12 70
Valorite 15 85
Bloodrock 20; 15 DCI 100
Blackrock 20; 15 HCI 100
Mithril 30; 15 HCI, 15 DCI 110

Nákladním zvířatům se nasazuje obojek. Hiryu, Nightmare a Strong Reptalonovi se nasazují ohlávky.

Ups, tohle se nepovedlo...

Umřel? Stane se, pokud měl obojek, není vše ztraceno. Stájník nebo hráč s dovednostmi Veterinary a Animal Lore mohou koně oživit. Stájník za Úroveň tvora * 40 měděných, hráč potřebuje obvazy, léčivou runu a dovednosti v patřičné výši.

Úroveň?

Ano, váš tvor se bojem zdokonaluje. Za nepřátele, které zabije on nebo Vy v jeho blízkosti, získává zkušenosti a za ně úrovně.

První úrovně tvor získá už v okamžiku, kdy ho ochočíte. Tvor v okamžiku ochočení získává úroveň ve výši 3/4 z nižšího z těchto dvou čísel:
- úroveň majitele
- dovednosti majitele: (Animal Taming + Animal Lore) / 4

Množství zkušeností, které tvor potřebuje do další úrovně, zjistíte použitím dovednosti Animal Lore na tohoto tvora. Úrovně tvorovi zvedají atributy, zranění, které uděluje nepřátelům, dovednosti a šanci na použití speciální schopnosti (5 + Úroveň3 / 12500 %).

Ve víru boje!

Nepřátelé mrtví, ale kde je sakra můj reptalon? Když nemůžete najít svého ochočeného tvora, můžete zapískat na píšťalu a on přiběhne, pokud bude na doslech a pokud mu to terén dovolí.

Píšťalu lze koupit pouze u Stájníka a vydrží 10 použití.

forum dp2 ozveny dp2 obchodna vyveska
soubory ke stazeni
privesky dp2