Lave menu


Psaní knih

Ve hře je možno zakoupit klasické knihy, do kterých jde psát, a psaný text také formátovat pomocí některých html tagů. Formátování se projeví po zapečetění knihy voskem z některých jasně červených rostlin (elephant ear, ponytail palm a century plant).

Přehled tagů pro formátování naleznete v tabulce níže. Krom tagu < br > se jedná o tagy párové, tedy je třeba jimi ohraničit text, který se má formátovat. Formátování se nepřenáší na novou stránku zapečetěné knihy (má jiný formát, než nezapečetěná!), pokud je to žádoucí, je třeba na nové stránce zapečetěné knihy formátovat znovu. Pro zjednodušení kontroly při formátování je možno zobrazit náhled textu v zapečetěné podobě (po vyvolání menu knihy).

Pro zadání tagu do textu se používá formát < tag >, pro ukončení formátování se použije stejný tag v podobě < / tag > (v obou případech bez mezer). Tagy lze psát velkými i malými písmeny.

TagEfektPopis
BROdstavecVloží "enter" - následující text se začne psát na novém řádku
BtextTučný text
ItextKurzíva
UtextPodtržený text
CENTER
text
Vystředění
H1, H2, H3UO fontText ozdobným formátovaný UO fontem:
H1: Tučně a podtrženě
H2: Tučně
H3: Obyčejně

Opisování knih

Pro opisování knih se používá dovednost Inscription. Tuto dovednost je možné použít i na hodnotě 0, jen pak opisování déle trvá. Pro opisování je třeba stát v blízkosti opisované knihy a mít u sebe jinou knihu, do které se text opíše.

forum dp2 ozveny dp2 obchodna vyveska
soubory ke stazeni
privesky dp2