Lave menu


První kroky

Založili jste postavu na shardu Dark Paradise 2, octli jste na arapalském ostrově Zagan-Maru ... A co teď? Na začátku máte k dispozici body do Atributů postavy (též Statů), do Řemeslnických (craft) a Válečnických (combat) dovedností. Body rozdělíte přes menu, do kterého se dostanete kliknutím na záložku Postava na Paperdollu.

Staty

Na začátku máte k rozdělení 50 bodů, s každou úrovní získáváte 5 dalších. Co všechno staty ovlivňují, se dozvíte na stránce jim věnované. Je dobré alespoň 10 bodů vložit do vitality, abyste měli dostatek staminy na běh, stejně tak se oplatí vložit pár bodů do síly (kvůli nosnosti). Konkrétně to ale záleží na tom, co vaše postava bude - zda válečník, mág, lučištník, řemeslník atd.

Dovednosti

Abyste se začli zlepšovat ve zvolené dovednosti, musíte do ní vložit body (přes menu Postava). Další body získáváte vždy za novou úroveň a počet bodů pro navýšení Válečnických (combat) dovedností se okamžite po přidelení zvyšuje. Body přidelené do Řemeslnických (craft) dovedností je potřebné trénovat používaním a jejich hodnota se postupně zvyšuje.

Nemůžete dosáhnout vyšší úrovně dovednosti, než kolik jste do ní vložili bodů. Jakmile dosáhnete výše dovednosti 30 % (a následně každých 10 % do výše 100 a každých 5 % nad výši 100), budete muset najít mistra dané dovednosti, který vaši postavu naučí další lekci v dané dovednosti. Po kliknutí na jeho postavu se v nabídce zobrazí možnost Tréninku (Train xxx). Trénink samozřejmě něco stojí a díky němu se vám otevře další hranice pro trénování. Nyní je třeba opět do dovednosti vložit body.

Výše válečnických dovedností (bojové dovednosti, magie, ochočování atd.) je také omezená úrovní postavy (neplatí pro řemeslnické a univerzální dovednosti):

Úroveň postavyMaximální výše dovednosti
0-4 40
5-9 50
10-14 60
15-19 70
20-24 80
25-29 90
30-34 100
35-39 105
40 a víc 110

Dovednostní body máte na začátku trojího druhu: combat pro válečnické dovednosti, craft pro řemeslnické dovednosti a universal pro umístění kamkoliv. Není nutné rozdělit všechny přidělené body, někdy je naopak výhodnější soustředit se raději na méně dovedností a šetřit si body, abyste mohli rychleji trénovat po koupení lekce. Další dodatečné informace a soupis jednotlivých dovedností je možné nalézt na samostatné stránce Dovednosti.

Talent

Zpřístupněn postavě od dosažení 10. úrovně. Talent je možné umístit do dovednosti dle vaší volby a znamená, že se o pět bodů zvedne hranice pro trénování (ale nelze zvednout nad hranici danou zakoupenou lekcí). Více informací o talentech najdete zde.

Perky

Zpřístupněny postavě od dosažení 20. úrovně. Perky upravují specializaci postavy v rámci své profese. Více o jejich vlivu se dozvíte na stránce věnované perkům. Perky není nutné rozdělovat hned ze začátku, klidně si je můžete nechat na později, až se budete v systému lépe orientovat a budete tušit, co se hodí.

Jídlo a pití

Vaše postava potřebuje jíst a pít! Základní potraviny zakoupíte v hospodě, případně od farmáře, lepší potraviny (ne nutně za vyšší cenu!) seženete od hráčů kuchařů. Do prázdného džbánku, hrnečku, pohárku atd. můžete opět nabrat vodu ze studny, studánky nebo potoku. Nelze pít vodu z koryt, sudů a mořskou. Pokud je vědro u studny prázdné, zkuste párkrát poklikat a vytáhnout si vědro s čerstvou vodou!

Pokud nebudete jíst nebo pít, bude to mít pro vaši postavu několik neblahých důsledků. Více naleznete zde.

Peníze

Ve hře se vaše postava setká s několika druhy mincí. Z počátku to budou hlavně měděné a stříbrné mince, později se vám do ruky dostane první zlaťák. V pokladech můžete také nalézt staré zašlé mince, ty využijete později na Arapalském ostrově u sběratele Tezara.

Kurz je následující:
1 stříbrný = 100 měděných
1 zlatý = 100 stříbrných = 10000 měděných

Questy

Pro zisk prvních úrovní je nejlepší držet se questů, tedy úkolů. Při obíhání úkolů vám může být nápomocná mapka Arapalu.

Jde mi z toho hlava kolem, potřeboval bych někoho, kdo mi poradí

Máte několik možností, kde se dopídit rady či pomoci:

  • Discord - nejrychlejší možnost komunikace
  • forum - je nutná registrace (doba vyřízení zhruba stejná, jako vyřízení registrace herního účtu)
  • veřejná mapa - je nutno nainstalovat program UOAM a připojit se do místnosti s heslem "multimapa" - podrobnosti zde.
  • záložka Pomoc na paperdollu, alias page - pouze pro případy, které vyžadují zásah GM

 

forum dp2 ozveny dp2 obchodna vyveska
soubory ke stazeni
privesky dp2