Lave menu


Mapa světa

Mapa v plném rozlišení (30 MB)
 • Kapitola I. - Ve stínu Průvodce

  Měsíc Arghos - zde žijeme. Poletuje v ohromné vzdálenosti okolo planety zvané Průvodce, spolu se kterou obíháme kolem ohnivé planety Slunce. Bylo dokázáno, že Průvodce nás často ochraňoval před nebezpečím vesmíru a vzdálených válek bohů a kryl nás tak před dopadajícími ohnivými kameny. Kromě Arghosu, Průvodce a Slunce, která nám dává teplo a světlo, nebyly okolo nás vypozorovány žádné další planety. Pohyb Arghosu okolo Průvodce a pohyb Průvodce okolo Slunce pak určuje posun času, tedy dne a noci a také velkých změn počasí.
  Den je doba, za kterou se náš měsíc otočí kolem své osy.
  Rok je doba, za kterou náš měsíc oběhne kolem Průvodce.
  A nakonec je zde Velký rok. Ten značí čas, za který Průvodce oběhne kolem Slunce. Během této trasy se pohybujeme spolu s Průvodcem a postupně se mění období počasí na našem měsíci. Velký rok tvoří 4 Roky a trvá 365 dní. Každý Rok je rozdělen do 3 měsíců po zhruba 30 dnech, Velký rok tedy trvá měsíců 12.

 • Kapitola II. - Zem, která nás drží a voda, která ji omílá

  Arghos je měsícem moří. Žijeme uprostřed nich, v souostroví Dalthegar, které je tvořeno třemi hlavními pevninami: Garshnarem, Dalaniorem a Therorou. Tyto pevniny mezi sebou spojují dva ostrovy Dalador a Durran.
  Garshnar leží na severu a jeho středem se od západu na východ táhne Viaarské a Viaanské pohoří, které v středu rozděluje průsmyk Rn. Severní předhůří je pokryto sněhem a ledem, jižní je pokryto převážně lesem a měkce se svažuje k vnitrozemnímu moři Zandir. Na západním konci pohoří se k jihu otvírá údolí, kde se nachází zbytky města Skalboru, na východní části ledových plání leží město Carnut a ruiny města Hagart. Dalanior leží na západě a jihu a jedná se o největší pevninu celého souostroví. Úzká šíje ho dělí na dvě části, přičemž severozápadní je větší. Z větší části je pokryta lesem, ale na jejím jižním konci se nachází poušť Draktara. Středem této části ostrova se klikatí Rankhelské pohoří a v jeho stínu leží na západě město Gheer a na východě opuštěná Nelya Irin. Jihovýchodní část tvoří zejména Ohnivé pohoří a údolí vinoucí se jeho středem. Zde leží trosky města Min-Nocu.
  Mezi pevninami Dalanior a Garshnar se nachází ostrov Dalador, na kterém je možné nalézt ruiny města Tooru.
  Therora leží na východě a je poměrně rovinatá, pouze na jejím jižním konci se strmě vypíná Musdarské pohoří. V její západní části leží rozsáhlý Zvučný hvozd kolem lovecké osady Foxhole, na severu poušť Nehekara, se základy Darkmooru, a na nejsevernějším poloostrově osada Luminor.
  Všech tří pevnin se dotýká ostrov Durran, rozbrázděný mnoha stržemi a údolími. Na jeho západním konci je možné nalézt to, co zbylo po výbuchu Merhaby.
  Uprostřed vnitrozemského moře Zandir leží ostrov Arghan se stejnojmenným městem na kterém se odehrálo mnoho důležitých události našeho světa. V mořích obklopující souostroví leží dva velké ostrovy. Tím prvním je Zagan-Mar ležící západně od Garshnaru a severně od Dalanioru. V jeho středu je pohoří tak strmé, že přes něj jen s obtížemi prochází srážky a v jeho klínu leží poušť. Na tomto ostrově se nachází centrum Arapalské říše. Druhý ostrov je na jih od pouště Draktara se jménem Tera-Mar. O něm nemůžeme podat mnoho informací, neboť se na něm nenachází brána a tak se naň není jak dostat.

forum dp2 ozveny dp2 obchodna vyveska
soubory ke stazeni
privesky dp2