Lave menu


Jízdní tvorové

Pořídil jsem si koně

Gratulujeme! Právě jste se stal hrdým majitelem krásného mladého valacha. Koukáte si zmateně z očí do oka. Co teď? Jak jezdit, jak se starat? Klid, od toho jsme tu my, abychom vám poradili!

Počkat! Kde ho seženu?

Koně je možné koupit od Stájníka nebo od hráče. Všechny ostatní jízdní tvory (lamy, ostardy apod.) seženete pouze od hráče. Díky poukazu ke stájníkovi ho můžete koupit i v Obchodním domě.

Péče

Všechny jízdní tvory je nutné především krmit, jinak se splaší. Jízdní tvor hladoví, pokud na něm zrovna nesedíte. Základní potravinou pro vegetariánské jízdní tvory (kůň, lama, ostardi) je seno, které je možné koupit u Stájníka nebo získat od pěstitelů. Krmit je můžete i jablky a podobně. Svého jízdního tvora můžete u Stájníka také ustájit, pokud ho nebudete potřebovat (za ustájení se platí 30 měděných). Ve stájích Vám koně také nakrmí. Plně nakrmený jízdní tvor vydrží 20 hodin, než se z důvodu hladu splaší.

Ježdění

Pro to, abyste mohli na jízdním tvorovi jezdit, potřebujete splnit dvě podmínky:

  • mít Obratnost ve výši minimálně 40 bodů a
  • mít koně osedlaného nebo dovednost Animal Taming ve výši minimálně 40 % (pak ovšem můžete jezdit pouze krokem).

Sedlo seženete buď u Krejčího (ze normální kůže) nebo od hráče s dovedností Tailoring (lepší materiál podle výše dovednosti). Materiál sedla ovlivňuje odolnost Vašeho jízdního tvora a také určuje prostornost sedlových brašen. Sedlo na svého jízdního tvora můžete nasadit sami a můžete ho měnit (nasadíte nové).

Materiál Maximální váha předmětů Maximální počet předmětů Navýšení odolnosti
Normal 40 2 5
Ogre 75 5 10
Titan 150 7 15
Ophidian 350 10 20
Minotaur 500 15 30
Dragon 700 25 40

K čemu je dobrá ohlávka?

Ohlávka pomáhá vytvořit Pouto mezi jízdním tvorem a jeho majitelem. To pak umožní jízdnímu tvorovi následovat Vás při přesunu přes cestovní kouzlo a také to jeho ducha udrží ve Vaší přítomnosti, pokud zemře v boji. Ohlávku seženete u Dráteníka (měděná a železná) nebo od hráče s dovedností Tinkering (lepší materiál podle výše dovednosti). Ohlávku nasazuje hráč s dovedností Animal Taming a Animal Lore (lepší materiál vyžaduje vyšší hodnotu dovedností). Materiál ohlávky určuje, kolik smrtí zvládne Váš jízdní tvor skousnout, než se definitivně naštve a opustí vás. Po splašení je možné po ochočení tvorovi opět nasadit ohlávku (stejnou nebo z lepšího materiálu), ale počet akceptovatelných smrtí zůstane stejný, jako byl před splašením.

Ohlávka/obojek Počet životů Potřebná výše dovedností pro nasazení
Copper 2 5
Iron 3 15
Bronze 5 30
Gold 5 30
Steel 6 40
Silver 8 45
Shadow 8 45
Garinit 8 55
Verite 12 70
Valorite 15 85
Bloodrock 20; 15 DCI 105
Blackrock 20; 15 HCI 105
Mithril 30; 15 HCI, 15 DCI 110

Nákladním zvířatům se nasazuje obojek. Hiryu, Nightmare a Strong Reptalonovi se nasazují ohlávky.

Ups, tohle se nepovedlo...

Umřel? Pokud měl ohlávku, není vše ztraceno. Stájník nebo hráč s dovednostmi Veterinary a Animal Lore mohou koně oživit. Stájník za 750 měděných, hráč potřebuje obvazy, léčivou runu a dovednosti v patřičné výši.

Ztratil se mi kůň!

Ach, ta kocovina. A kde jsem u všech bohů nechal svého koně? Jo, to se stává. Když nemůžete najít svého ochočeného tvora (nejen jízdního, platí i pro nákladní a bojová zvířata), můžete zapískat na píšťalu a on přiběhne, pokud bude na doslech a pokud mu to terén dovolí. Duch jízdního tvora se může přemístit na domovskou pozici majitele (Luminor nebo Gheer), pokud majitel stojí poblíž této pozice, jinak si bude hledat cestu klasickým způsobem.

Píšťalu lze koupit pouze u Stájníka a vydrží 10 použití.

Nightmare, Hiryu a Strong Reptalon

Tihle jízdní tvorové nejsou pro každého. Pokud se nevěnujete ochočování zvěře, můžete si o nich nechat jen zdát.

forum dp2 ozveny dp2 obchodna vyveska
soubory ke stazeni
privesky dp2