Lave menu


Korespondence

Pokud potřebujete zaslat dopis nebo balíček, máte několik možností, jak to učinit.

Gheerská pošta

Timmy a jeho pomocník Monty zařizují rozesílání pošty po ulicích Gheeru. Oba dva také prodávají dopisy a balíčky, nabízejí pečetění a službu dobírky a také prodávají pořadač na obdržené dopisy. Adresát si poštu musí vyzvednout v Gheeru.

Dopisy vrchnosti

Pokud potřebujete kontaktovat vedení města Gheeru, dopis se zasílá přes gheerskou poštu na adresu Regent města Gheeru. Pokud potřebujete kontaktovat generály odboje, tito mají své schránky v sídle odboje a také ve Skalboru, kde se v současné době zdržují.

Soukromé schránky, stanové truhly

Dopis a balíček je možné také zanechat v poštovní schránce adresáta (zásilku přetáhněte na schránku) - do schránky jde ovšem pouze vkládat, vybírat může samozřejmě pouze její majitel. Schránka na novou zásilku upozorní zvednutím pacičky.

Podobným způsobem je možné využít i stanovou truhlu (ovšem ta majitele na zásilku neupozorní).

Vychytávky pro psavce

Častí pisatelé ocení možnost pečetit si dopisy sami a kdekoliv, bez nutnosti cestovat do Gheeru. Pečetidlo prodává Tezar, k pečetění je třeba mít samozřejmě vosk.

Dráteník Balidian umožňuje opatřit pečetidlo originálním vzorem (.pojmenuj popis-pečetě). Popis pečetě je poté trvale zobrazen na pečetidle a v tímto pečetidlem zapečetěném dopise.

Častí adresáté ocení možnost uspořádat obdržené dopisy v pořadači, který prodávají poslíčci Gheerské pošty. Dopisy je možné označit barevnými štítky a tím si v korespondenci udržovat pořádek.

Pro delší dopisy je vhodnější využít knihu, která také nabízí lepší možnosti formátování - viz Psaní knih. Dopisy i knihu je možné psát i v rasových jazycích.

forum dp2 ozveny dp2 obchodna vyveska
soubory ke stazeni
privesky dp2