Lave menu


Novinky17.08.2017, Posun v bádání, Události

Rial stál před Gheerskou školou Magie a téměř se bál vzít za kliku. Jak dlouho už tu nebyl? Nadechl se a otevřel dveře. Kalime ho obdařila úsměvem a okamžitě mu vyšla vstříc, aby ho objala.
"Jsem rád, že jsi v pořádku, regent mluvil o znepokojivých zprávách od dobrodruhů."
"Jsem. Tady v Gheeru je bezpečně. Zatím."
Když ji pustil, kývla hlavou ke dveřím vedle. Rial se pousmál. Teď ta méně příjemná část.
V pracovně stáli čtyři mágové. Ritiena a Amelora znal, stejně tak Delanera, svého kolegu z merhabského odboje. Čtvrtá byla žena, tipoval ji na mágyni toorských. Všichni mluvili jeden přes druhého.
"... tak by se to pole takhle nechovalo!"
"Ale z toho, co víme od kerantských, se dá klidně usuzovat, že vibrace pole mohou znamenat obojí."
"To jsou ale informace staré nejmíň 40 let, spíš víc. Nemůžeme počítat s tím, že se bariéra za tu dobu vůbec nezměnila, to by byl hazard se životem."
"Však oni se najdou dobrovolníci, co to zkusí, a pak budeme vědět víc."
"Amelore!"
"Dobrý den," zkusil to Rial, ale nikdo mu nevěnoval pozornost. Odkašlal si, ale i to zaniklo v hádce přítomných mágů. Přimhouřil oči, zkoncentroval se a zašeptal tři krátká slůvka: "In Vas Por." Podlaha se zachvěla a všichni čtyři se k němu otočili. "Dobrý den, povídám," usmál se na ně.
Bělovousý mág, nejstarší ze čtveřice, se zamračil. "Tohle kouzlo v domě?"
"Nejsem žádný začátečník, Ritiene." Rozhlédl se po ostatních. "Generál Sarif mne pověřil, abych se k vám připojil při zkoumání bariéry. Moje oblast zájmu je sice jinde, ale dřív jsem měl i něco do činění s kerantskými krystaly, tak snad budu co platný. Můžete mne seznámit s tím, co máme?" Začli mluvit jeden přes druhého a Rial pozvedl ruku. "Delanere, můžeš to shrnout? A představit mne," usmál se na čarodějku.
"Zaria, z Tooru," předběhla merhabského mága dotyčná.
"Rial, kdysi z Gheeru, teď z Merhaby," odvětil a lehce se uklonil. Pak se podíval na svého kolegu.
"Co máme..." Delaner si promnul vous. "Máme bariéru, o které nic nevíme a kterou máme projít, pár útržkovitých informací ze Zagan-Maru a nůž od našich generálů a regentů pod krkem."
Historie se opakuje, pomyslel si Rial, když se Delaner pustil do podrobností. Vyčaruj z ničeho nic, mocný mágu. Nerad to přiznával, ale dal by půl Gheeru za pár zagan-marských mágů. Celý za kerantského. Nu což, snad postačí aspoň to, co nám Tern sehnal, pomyslel si, když pokládal před čtveřici užaslých mágů jeden z arapalských svazků. A to ještě nevědí, že v paláci jsou další. A krystal naladěný na Zagan-Mar.

14.08.2017, Sbírka, Události

Město Gheer děkuje všem, co se zapojili do probíhající sbírky. Sbírka je tímto ukončena.

Regent města Gheeru Tern

7.08.2017, Sbírka, Události

Město Gheer děkuje všem, co se zapojili do probíhající sbírky.
Železo, hřebíky, látka a kameny jsou zajištěné v požadovaném množství.

Dále potřebujeme zajistit ještě:
8000 dřeva
1300 lněné příze
1500 vosku
2000 nasoleného masa
peníze

Regent města Gheeru Tern

5.08.2017, Na Zagan-Mar, Události

Opíral se o zábradlí, v ruce pohár vína ředěného vodou, a díval se na moře. Slunce už bylo dávno za horizontem na druhé straně pevnosti, ale on měl mnohem radši pohled na východ, k pevnině. Lépe se mu přemýšlelo.
Poslední dny byly o něco klidnější, panika opadla - uvědomoval si, že pro ni vlastně nebyl ani důvod. Alespoň se všichni mají z čeho poučit. To, co ho ale teď rozčilovalo byly nekonečné požadavky mágů. To, s čím přišli naposled bylo naprosto nepřijatelné, přestože přinesli výsledky a to, co chtěli, bylo smysluplné. Nepošle je tam, kam chtějí. Ani kdyby mohl. Využije ale jejich informací, informací, které mohou pomoci pevnině. Třeba na oplátku on také nějaké získá. Přešel do své pracovny, dolil si pohár a začal psát.

Vážení generálové, regente,
děkuji za informace o démonech, my s nimi zatím neměli tu čest. Mágové však pokročili, sledování průběhu magických siločar je dovedlo k možnému místu původu těchto změn a tím je Arghan. Zároveň začali luštit povahu změn. Oproti dřívější síle a stabilitě, pozorované v posledních téměř čtyřech desetiletích, dochází k silným energetickým výkyvům a to OBĚMA směry. Zároveň se zvýšilo energetické napětí, což může mít důsledky pro okolí.
Lord Gerwyn

Ještě jednou pohledem přelétl těch pár řádků, než spokojeně pokývl a odeslal zprávu. Dnes nechvátal, takže počkal na potvrzení přijetí a poslal ji jen jednou. Neuplynula ani půlhodina, než se dveře pracovny pootevřely a dovnitř vešla Worriga. Měla rozpuštěné vlasy, které ve světlě svící zářily jako pokryté mědí. Byl čas přestat pracovat...

3.08.2017, Sbírka, Události

V souvislosti s nebývalou aktivitou démonů vyhlašuje město Gheer veřejnou sbírku na výstavbu loděnice a lodi, která popluje na Arghan se s démony vypořádat.

Město shání:
5000 železných ingotů nebo rudy
20000 prken nebo klád obyčejného dřeva
3000 loktů bavlněné látky
1500 klubíček lněné příze
2000 vosku
3000 hřebíků
2000 kamene
2000 nasoleného masa
peníze v libovolném množství

Své příspěvky zasílejte přes gheerskou poštu na adresu regenta města, pokud možno podepsané.

Regent města Gheeru Tern

2.08.2017, Po poradě, Události

Regent města Gheeru se znechuceně podíval na hromadu listin, které se dožadovaly jeho pozornosti. Nebýt té rady, byla by poloviční. Zatracené regentství, pomyslel si Tern a s povzdechem se pustil do práce.
Po nějaké době se ozvalo zaklepání a pak ze dveří vykoukl rozesmátý Johnův obličej.
"Neruším?"
"Naopak, jdeš jako na zavolanou," Tern úlevně odhodil pergamen na stůl a zvedl se. "Projdeme se."
"Čas na oběd?" nadhodil pobaveně John a Tern se usmál.
"Proč ne." Usadili se v jednací síni a John donesl z kuchyně tác s jídlem a pivem.
"Jak se Ti líbilo to předvčerejší setkání?"
"Úchvatné," zamumlal John s plnou pusou, zatímco oběma nalíval korbele. "Nechápu, jak jsme se mohli sjednotit na útok na Skalbor."
Tern se chvíli zamračeně díval do korbele. "Nenechávali jsme jim takový prostor," zamumlal pak. "Dva roky míru a podívej, jak všichni vyrostli." John pozvedl korbel, ale Tern neskončil. "Prý za jistých podmínek. Kdo si sakra myslí, že jsou?"
"To byl ten v kápi, že?" Tern přikývl a John se poškrábal na bradě. "Jsou vídáni v jednom domě pod západními hradbami."
"Ten psaný na Sarthana? To je ten Xarhaaz, co dělal nedávno potíže," zamračil se Tern.
"Vyrostli," zazubil se John a pak zvážněl. "Zjistím Ti o nich víc."
"Díky. Budu taky potřebovat soupis materiálu, který sháníme. Merhabští a Toorští něco dodají, ale ať nemají ostatní pocit, že jsme je vynechali." John pobaveně koukl na Ternovu vážnou tvář. "No nesměj se, to je taky práce pro Tebe." Úsměv opadl stejně rychle, jako se objevil.
"A pak je tu ta mlha..."
John zamával rukama. "Magii po mně nechtěj, Terne!"
"Nechci. Máme někoho, kdo by se v tomhle mohl vyznat? Amelor bude chtít, ale jeho zaměření je trochu jinde. Chci, aby na tom s ním dělal ještě někdo." Nedodal, že Xarhaazovi tak trochu nevěří. Jeho loajalita byla několikrát prověřená, ale také bylo známo, že si ji rád vykládá po svém.
John pokrčil rameny. "Zjistím."
Chvíli mlčky jedli a pili. Pak se Tern ozval znovu.
"A ještě poslední věc, pošli za mnou Luciuse. Chci s ním probrat přezbrojení stráží."
John pokývl, zvedl se a přehnaně zasalutoval. Usmál se na přítele a zmizel za svými povinnostmi. Regent dopil svůj korbel a pousmál se. No, o pár starostí míň.

Stránka 1 z 36  >   >> Zobrazit vše

forum dp2 ozveny dp2 obchodna vyveska
soubory ke stazeni
privesky dp2