Lave menu


Novinky19.01.2018, Kontakt , Události

Gerwyn se skláněl nad deníkem. Ač se v jeho životě změnilo mnohé, tohle ne - pořád své myšlenky svěřoval papíru. Za poslední rok porušil své předsevzetí a přijal nové odkazy, z diplomata se stal bojovníkem, ale to pomohlo jemu a nejen jemu přežít. Kůži mu zdobilo nemálo nových jizev, jedna se mu táhla přes levou tvář. Více než rok byl téměř v konstantním boji. Vše, co šlo odložit, šlo stranou, včetně kontaktů s pevninou. Netušil, jestli se po nich sháněli... a bylo mu to jedno. Teď ale byla situace o něco jiná a tak se rozhodl, že se jim ozve. Za chvíli už psal dopis, který bude poslán pomocí krystalů.

Blikající krystal mladíka vytrhl z polospánku. Tuhle službu měl rád, odpočinul si. Krystal zhasl před mnoha měsíci a mágové už vzdali pokusy kontaktovat druhý krystal za mořem, a tak jen ležel na stole a byl střežen nudnými službami řadových vojáků.
Ne dnes. Dnes vydával jasné světlo a mladý strážný na něj hleděl nechápavýma očima. Nejdřív ho zachvátila panika, ale během chvíle se uklidnil a vyběhl z místnosti najít toho, kdo bude vědět, co dělat.

Tím někým byl Rial a teď stál před Ternem a Johnem a četl jim zprávu ze Zagan-Maru, první po bezmála dvou letech marných pokusů o kontakt s ostrovem.

Vážení generálové, regente,
snad vás tato zpráva zastihne. Pevně věřím, že přes odmlku v komunikaci mě vyslyšíte. Žádám vás o přátelskou výpomoc, dlouhé měsíce jsme pod útoky démonů a zásoby potravin se tenčí. Za čtrnáct dní vyšlu loď směrem k toorskému přístavu a budu doufat, že z vaší přátelské vůle bude moci bezpečně přistát a naložit zásoby potravin pro lid Říše.
G.

John se podíval na svého regenta a přítele, který mu pohled mlčky oplácel. Tohle nebyla zpráva, kterou by měli řešit sami, tohle byla zpráva, kterou museli rozšířit. A nejen mezi Malou radu, bylo na čase osvěžit si, jaké nálady panují ve světě mimo hradby Gheeru. Netrvalo dlouho a John přibíjel na nástěnku u banky pozvánku, zatímco jízdní posel vyrážel k toorským a merhabským.

Zveme všechny dobrodruhy a všechny osoby se zájmem o okolní svět k diskuzi o nových skutečnostech, týkajících se dříve se vyskytujících démonů. Jednání se uskuteční ve středu 24.1. v osm večer v gheerském paláci v jednací síni.
Za Velkou radu pevniny Regent Tern

14.01.2018, Smrt si nevybírá, Události

Z Nemocnice Svatého Jonáše vynášeli tělo. Na tom by nebylo nic neobvyklého, Gheer bylo velké město a lidé se zde rodili i umírali. A tento muž se dožil požehnaného věku a stáří k němu bylo milosrdné, ve své službě zůstal až do posledního okamžiku. Přesto však tahle ztráta byla jiná. Většina mužů mrtvého dobře znala a těžko se v představách hledal někdo, kdo by ho nahradil.
Regent Tern si toho byl vědom a snad proto mrtvému projevil úctu tím, že mu k věčnému odpočinku vybral místo v gheerské hrobce, kam byli pohřbíváni jen ti nejvýznamnější z Gheeru.
A tam teď procesí mířilo, vzdát mrtvému poslední hold, a Gheerem se šířila šeptanda o tom kdo, kdy a jak.

17.08.2017, Posun v bádání, Události

Rial stál před Gheerskou školou Magie a téměř se bál vzít za kliku. Jak dlouho už tu nebyl? Nadechl se a otevřel dveře. Kalime ho obdařila úsměvem a okamžitě mu vyšla vstříc, aby ho objala.
"Jsem rád, že jsi v pořádku, regent mluvil o znepokojivých zprávách od dobrodruhů."
"Jsem. Tady v Gheeru je bezpečně. Zatím."
Když ji pustil, kývla hlavou ke dveřím vedle. Rial se pousmál. Teď ta méně příjemná část.
V pracovně stáli čtyři mágové. Ritiena a Amelora znal, stejně tak Delanera, svého kolegu z merhabského odboje. Čtvrtá byla žena, tipoval ji na mágyni toorských. Všichni mluvili jeden přes druhého.
"... tak by se to pole takhle nechovalo!"
"Ale z toho, co víme od kerantských, se dá klidně usuzovat, že vibrace pole mohou znamenat obojí."
"To jsou ale informace staré nejmíň 40 let, spíš víc. Nemůžeme počítat s tím, že se bariéra za tu dobu vůbec nezměnila, to by byl hazard se životem."
"Však oni se najdou dobrovolníci, co to zkusí, a pak budeme vědět víc."
"Amelore!"
"Dobrý den," zkusil to Rial, ale nikdo mu nevěnoval pozornost. Odkašlal si, ale i to zaniklo v hádce přítomných mágů. Přimhouřil oči, zkoncentroval se a zašeptal tři krátká slůvka: "In Vas Por." Podlaha se zachvěla a všichni čtyři se k němu otočili. "Dobrý den, povídám," usmál se na ně.
Bělovousý mág, nejstarší ze čtveřice, se zamračil. "Tohle kouzlo v domě?"
"Nejsem žádný začátečník, Ritiene." Rozhlédl se po ostatních. "Generál Sarif mne pověřil, abych se k vám připojil při zkoumání bariéry. Moje oblast zájmu je sice jinde, ale dřív jsem měl i něco do činění s kerantskými krystaly, tak snad budu co platný. Můžete mne seznámit s tím, co máme?" Začli mluvit jeden přes druhého a Rial pozvedl ruku. "Delanere, můžeš to shrnout? A představit mne," usmál se na čarodějku.
"Zaria, z Tooru," předběhla merhabského mága dotyčná.
"Rial, kdysi z Gheeru, teď z Merhaby," odvětil a lehce se uklonil. Pak se podíval na svého kolegu.
"Co máme..." Delaner si promnul vous. "Máme bariéru, o které nic nevíme a kterou máme projít, pár útržkovitých informací ze Zagan-Maru a nůž od našich generálů a regentů pod krkem."
Historie se opakuje, pomyslel si Rial, když se Delaner pustil do podrobností. Vyčaruj z ničeho nic, mocný mágu. Nerad to přiznával, ale dal by půl Gheeru za pár zagan-marských mágů. Celý za kerantského. Nu což, snad postačí aspoň to, co nám Tern sehnal, pomyslel si, když pokládal před čtveřici užaslých mágů jeden z arapalských svazků. A to ještě nevědí, že v paláci jsou další. A krystal naladěný na Zagan-Mar.

14.08.2017, Sbírka, Události

Město Gheer děkuje všem, co se zapojili do probíhající sbírky. Sbírka je tímto ukončena.

Regent města Gheeru Tern

7.08.2017, Sbírka, Události

Město Gheer děkuje všem, co se zapojili do probíhající sbírky.
Železo, hřebíky, látka a kameny jsou zajištěné v požadovaném množství.

Dále potřebujeme zajistit ještě:
8000 dřeva
1300 lněné příze
1500 vosku
2000 nasoleného masa
peníze

Regent města Gheeru Tern

5.08.2017, Na Zagan-Mar, Události

Opíral se o zábradlí, v ruce pohár vína ředěného vodou, a díval se na moře. Slunce už bylo dávno za horizontem na druhé straně pevnosti, ale on měl mnohem radši pohled na východ, k pevnině. Lépe se mu přemýšlelo.
Poslední dny byly o něco klidnější, panika opadla - uvědomoval si, že pro ni vlastně nebyl ani důvod. Alespoň se všichni mají z čeho poučit. To, co ho ale teď rozčilovalo byly nekonečné požadavky mágů. To, s čím přišli naposled bylo naprosto nepřijatelné, přestože přinesli výsledky a to, co chtěli, bylo smysluplné. Nepošle je tam, kam chtějí. Ani kdyby mohl. Využije ale jejich informací, informací, které mohou pomoci pevnině. Třeba na oplátku on také nějaké získá. Přešel do své pracovny, dolil si pohár a začal psát.

Vážení generálové, regente,
děkuji za informace o démonech, my s nimi zatím neměli tu čest. Mágové však pokročili, sledování průběhu magických siločar je dovedlo k možnému místu původu těchto změn a tím je Arghan. Zároveň začali luštit povahu změn. Oproti dřívější síle a stabilitě, pozorované v posledních téměř čtyřech desetiletích, dochází k silným energetickým výkyvům a to OBĚMA směry. Zároveň se zvýšilo energetické napětí, což může mít důsledky pro okolí.
Lord Gerwyn

Ještě jednou pohledem přelétl těch pár řádků, než spokojeně pokývl a odeslal zprávu. Dnes nechvátal, takže počkal na potvrzení přijetí a poslal ji jen jednou. Neuplynula ani půlhodina, než se dveře pracovny pootevřely a dovnitř vešla Worriga. Měla rozpuštěné vlasy, které ve světlě svící zářily jako pokryté mědí. Byl čas přestat pracovat...

Stránka 1 z 36  >   >> Zobrazit vše

forum dp2 ozveny dp2 obchodna vyveska
soubory ke stazeni
privesky dp2